پایگاه خبری جشنواره رسانه

صفحه اصلی/ اخبار

اختتامیه بیست و یکمین دوره جشنواره ملی رسانه‌های ایران با حضور رئیس جمهور؛

برگزیدگان جشنواره معرفی شدند

در اختتامیه بیست و یکمین دوره جشنواره ملی رسانه‌های ایران که همزمان با روز خبرنگار با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد برگزیدگان جشنواره در بخش های مختلف معرفی شده و جوایز خود را دریافت کردند.

در نشست خبری بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران اعلام شد؛

افزایش سه برابری شرکت‌کنندگان جشنواره ملی رسانه‌های کشور

دبیر بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران گفت: ۶ هزار و ۸۰۰ اثر به این رویداد ارسال شده که در مقایسه با ۲ هزار و ۶۰۰ اثر دوره قبل رشد قابل توجهی داشته است.‌

با نزدیک شدن به موعد اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران

تیزر جشنواره ملی رسانه های ایران منتشر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه، تیزر رسمی بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه های ایران همزمان با نزدیک شدن به روز اختتامیه جشنواره منتشر شد.

به گزارش دبیرخانه جشنواره ملی رسانه‌های ایران؛

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد از محل دبیرخانه بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه های ایران بازدید کرد

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بازدید از دبیرخانه جشنواره ملی رسانه‌های ایران، در جریان روند برگزاری این جشنواره قرار گرفت.

تاریخ و مکان برگزاری اختتامیه جشنواره ملی رسانه‌های ایران اعلام شد.

برگزاری اختتامیه بیست و یکمین دوره جشنواره ملی رسانه‌های ایران هم زمان با روز خبرنگار

مراسم اختتامیه جشنواره ملی رسانه های ایران همزمان با روز خبرنگار، سه شنبه ۱۷ مرداد ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران(سالن اجلاس سران) برگزار خواهد شد.

با اعلام دبیرخانه؛

اسامی نامزدهای جشنواره ملی رسانه های ایران اعلام شد

مراسم اختتامیه جشنواره ملی رسانه های ایران همزمان با روز خبرنگار، سه شنبه ۱۷ مرداد ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران(سالن اجلاس سران) برگزار خواهد شد.

داوری آثار ارسال شده به بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران پایان یافت

اسامی نامزدهای جوایز بخش‌های مختلف تا ساعاتی دیگر اعلام می‌شود

با اعلام مهدی عرفاتی دبیر بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه ‌های ایران مرحله داوری آثار ارسال شده به این جشنواره پایان یافته و تا ساعاتی دیگر اسامی نامزدهای جوایز جشنواره اعلام می‌شود.

با طراحی محمد روح الامین؛

پوستر بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه های ایران منتشر شد

با نزدیک شد به موعد برگزاری اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران پوستر این دوره منتشر شد.

محمود مختاریان، روزنامه نگار و پژوهشگر حوزه رسانه در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی جشنواره مطبوعات:

جشنواره مطبوعات فرصتی است برای سنجش رسانه‌ها از نگاه مخاطبان / رسانه‌های مکتوب برای ماندن در میدان رقابت باید از حیث جذابیت بصری خود را تقویت کنند

مطبوعات باید لذت بصری در مخاطبان ایجاد کند تا بتواند زمان بیشتری در دست آنها بماند و توجه مخاطب را به خود مشغول کند؛ باید فضای مطبوعات و رسانه‌های کشور به فضایی شاداب همراه با جذابیت گرافیکی تبدیل شود و امیدوارم برگزاری جشنواره بتواند به تحقق این امر کمک کند.

مروری بر گفت‌وگو کاووس صادقلو، کارشناس عکاسی خبری با پایگاه خبری بیستمین دوره جشنواره مطبوعات:

معرفی بهترین‌های جشنواره حتما به بهبود وضعیت هر بخشی در امر اطلاع رسانی و مطبوعاتی کمک میکند

معرفی بهترین‌های جشنواره حتما به بهبود وضعیت هر بخشی در امر اطلاع رسانی و مطبوعاتی کمک میکند؛ در نتیجه تأثیرگذاری و کیفیت آثار بالا میرود و با جذب مخاطب بیشتر، شمارگان یک نشریه یا بازدیدکنندگان سایت‌ها افزایش می‌یابد.

مروری بر مصاحبه رضا رفیع دبیر گروه «طنز» بیستمین دوره جشنوارۀ مطبوعات

جشنوارۀ مطبوعات از علائم حیاتی سرپا بودن مطبوعات و پایندگی و بالندگی آن به حساب می‌آید

دبیر گروه طنز بیستمین دوره جشنوارۀ مطبوعات در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی این جشنواره گفت: از علائم حیاتی سرپا بودن مطبوعات و پایندگی و بالندگی آن به حساب می‌آید. حتی خواجه حافظ شیراز هم بر ضرورت توجه به جراید تأکید و توجه دارد؛ آنجا که می‌فرماید:«جریده رو که گذرگاه عافیت تنگ است... .» (حالا ممکن است که برخی از شارحین و مفسرین دیوان خواجه، نظرات دیگری در باب تعبیر و تفسیر این مطلب داشته باشند؛ خب داشته باشند. نظر آن ها هم محترم است. همچنان که نظر این حقیر بزرگوار!)

بازخوانی اظهارات مرحوم رضا مقدسی عضو هیئت داوران بیستمین دوره جشنواره مطبوعات:

برگزاری جشنواره مطبوعات می‌تواند موجب یک رقابت حرفه‌ای میان اهالی رسانه شود

برگزاری جشنواره مطبوعات می‌تواند موجب یک رقابت حرفه‌ای میان اهالی رسانه شود، به‌گونه‌ای که مقدار و سطح آثار حرفه‌ای در رسانه افزایش یابد و تولیدکنندگان آثار، خود را به سطح مطلوب‌تر نزدیک کنند.

مهدی عرفاتی، دبیر جشنواره ملی رسانه‌های ایران در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر»:

استقبال اهالی رسانه از جشنواره مطبوعات غافلگیر کننده است / رسانه‌های محلی، استانی و کشوری با تنوع در گرایش‌های سیاسی و فرهنگی در این رویداد حاضر هستند

استقبال امسال خیلی غافلگیر کننده بود برآورد ما این بود که رکورد ثبت نام کنندگان در دوره قبل را شاهد باشیم اما عملا میزان استقبال اهالی رسانه نزدیک به ۲۰۰ درصد رشد داشت. شاید دلیلش هم به این باز می‌گردد که اهالی رسانه ۱۰ سال است چنین رویدادی را نداشته و منتظر چنین اتفاقی بودند.

عطیه همتی، خبرنگار و فعال رسانه‌ای در گفت و گو با پایگاه خبری جشنواره ملی رسانه‌های ایران:

اگر افراد تربیت شده در فضای رسمی دیده نشوند، افرادی خارج از این فضا قدرت بروز پیدا می‌کنند

مدیران رسانه زمانی که ببینند توسط یک مرجع مقبول در بین رسانه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند به جای آنکه فعالیت شان رویکرد روابط عمومی پیدا کند به سمت تولید گزارش‌های قوی و استخوان دار حرکت می‌کنند چون می‌دانند باید هر سال نماینده‌ای در بین برگزیدگان داشته باشند تا بتوانند عیار خود را در نگاه مخاطبان بالاتر ببرند. مخاطبان امروزی نیز اغلب حتی نام مجلات درست و حسابی را نمیشناسند. جشنواره این فرصت را برای آنها فراهم میکند تا حداقل یک بار در راهروی آن راه بروند و با رسانه‌های رسمی حداقل در حد اسم آشنا شوند.

در اطلاعیه شماره چهار دبیرخانه جشنواره ملی رسانه های ایران اعلام شد

آمار آثار ارسالی به تفکیک قالب و جغرافیای کشوری

دبیرخانه جشنواره ملی رسانه های ایران در راستای شفافیت و آگاهی اهالی عزیز رسانه ای در اطلاعیه شماره چهار این دبیرخانه آمار آثار ارسالی به این جشنواره را به تفکیک استانی و بخش های مسابقه اعلام کرد.

کیوان امجدیان، روزنامه نگار و منتقد سینما در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری جشنواره ملی رسانه‌های ایران:

برگزاری جشنواره میتواند یک بارقه امید ایجاد کند تا رسانه‌ها با شتاب خود را به جایگاه واقعی شان برسانند / نگاه به رسانه نباید صرفا اطلاع رسانی و سرگرمی باشد

نگاه به رسانه نباید صرفا اطلاع رسانی و سرگرمی باشد. بازتعریف اهداف و ارائه راهکار از جانب افراد تاثیر گذار و صاحب ایده می‌تواند شرایط رسانه‌ها را تغییر دهد. وضعیت رسانه‌ها دارد یک تکانی می‌خورد و نگاه مسئولان بعد از صحبت‌های رهبر انقلاب در مورد جهاد تبیین تا حدودی درحال تغییر کردن است.  واکاوی این شعار نگاه به رسانه را جدی تر کرد و اگر جشنواره هم جدی گرفته شود میتواند نقطه عطفی در فعالیت مطبوعات باشد.

مدیرعامل خانه مطبوعات کشور در گفت‌وگو با پایگاه خبری بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران:

جشنواره با ایجاد یک رقابت سازنده در فضای رسانه‌ای به این فضا پویایی می‌بخشد / جشنواره میتواند محلی باشد برای سوق دادن نگاه مخاطبان به سمت نقدهای منصفانه

ایجاد یک پویایی و نشاط در فضای رسانه‌ای امر کاملا لازمی است که جشنواره میتواند  در راستای ایجاد این پویایی و همچنین ایجاد یک رقابت موثر، سازنده و سالم در یک فضای کاملا فرهنگی کمک کننده بوده و به حرفه‌ای تر شدن فعالیت خبرنگاران و مدیران رسانه‌ها بی‌انجامد.

مدیر مسئول روزنامه شرق در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری بیست‌و‌یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران:

برگزاری جشنواره به دیده شدن آثار اهالی رسانه کمک می‌کند

برگزاری جشنواره در زمینه‌های غیر رسانه‌ای خوب است و برای رسانه ضرورت بیشتری نیز دارد چرا که فعالان رسانه‌ای که بیشتر هم بر حسب علاقه این حرفه را برگزیده‌اند دوست دارند کارشان دیده شود. دیده شدن آثار نیز دو مسیر دارد یکی بازنشر داده شدن توسط مخاطبان و دیگری مورد تقدیر قرار گرفتن از جانب داوران است که برای فعالان این حوزه امتیاز مادی و معنوی محسوب می‌شود. بنابراین نفس برگزاری جشنواره از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که جشنواره رسانه این فرصت را برای اهالی رسانه فراهم میکند که آثارشان دیده شود

سید شهاب طباطبایی، روزنامه‌نگار در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران:

خبرنگاری تحقیقی می‌تواند نقشی جدی در برجسته کردن ایرادات ساختاری و اصلاح آن ایفا کند

رسانه های فردی در مقایسه با رسانه های ارتباط جمعی رسمی، مسئولیت پذیری کمتری دارند و ممکن است در طرح انتقادات، موضوعات شخصی و یا غیرمنصفانه را هم مطرح کنند یا در بازنشر شایعات و اخبار غیرواقعی بی پرواتر عمل کنند. این رسانه ها لزوما مقید به ادبیات و قواعد صحیح نوشتاری نبوده و محتمل است زبان فارسی را هم با چالش هایی مواجه کنند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی به جشنواره رسانه های ملی ایران خبر داد:

اثر مستقیم جوایز جشنواره در امتیاز بندی رسانه ها

ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی جشنواره ملی رسانه های ایران از اهدای نمره تشویقی در نظام رتبه بندی رسانه ها توسط معاونت مطبوعاتی برای برگزیدگان جشنواره خبر داد.

مطالب برگزیده

شماره های تماس « ۰۲۱-۸۸۸۴۴۷۸۰ - ۰۲۱-۸۸۸۳۹۱۸۱
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری جشنواره رسانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.